تبلیغات
ساقی کوثر - قانون اهمیت [پیرامون حضرت ولی عصر ارواحنا فداه]
جمعه 7 شهریور 1393

قانون اهمیت [پیرامون حضرت ولی عصر ارواحنا فداه]

   نوشته شده توسط: بگو یاصاحب الزمان    نوع مطلب :امام زمان ،


ساقی کوثر

برای هر انسانی یک چیزی دارای اهمیت می باشد . و هر چیزی که برای ما اهمیت داشته باشد از دو نکته می توان آن را تشخیص دهیم . برای روشن شدن مطلب مثالی می زنیم . مثلا بیشتر افراد بشر به فرزند خود اهمیت ویژه ای می دهند . از آنجایی این اهمیت به فرزند مشخص است که : ۱- پدر یا مادر برای او وقت می گذارد . ۲- برای او هزینه می کند .

پس دو نکته ای که مشخص می شود مورد قابل اهمیت هر فرد در زندگی اش چیست ۱- وقت گذاشتن ۲- هزینه نمودن .ترازو قانون اهمیت

مثلا اگر بخواهیم ببینیم کسی در زندگی به کسب درجات بالای علمی اهمیت می دهد ؛ از اینکه وقت برای مطالعه ، هزینه برای خرید کتاب یا کلاسهای آموزشی این امر محقق می شود .

حال اگر ما با زبان می گوییم به امام زمان خود که مهمترین چیز باید در زندگی ما باشد ، اهمیت می دهیم با این دو شاخصه می توانیم خود را محک بزنیم که راست می گوییم یا دروغ .

در مورد نکته یا شاخصه اول : آیا برای امام زمان خود وقت می گذاریم . آیا به جمکران می رویم ؟ آیا زیارتهای آن حضرت را می خوانیم ؟ آیا در طول روز زمانی را برای مطالعه تشرفات آن حضرت اختصاص داده ایم ؟ آیا در طول روز پنج دقیقه ای با امام زمان خود صحبت و درد و دل می نماییم ؟

در مورد شاخصه دوم : آیا صدقه برای امام زمان خود می دهیم ؟ آیا برای آنکه دیگران با محبوب ما آشنا شوند چند جلد کتابی خریداری نموده ایم و به آنها هدیه کرده ایم ؟ آیا جمله تکان دهنده ای راجع به آن عزیز را برای صدها نفر پیامک نموده ایم ؟


برچسب ها: قانون ، اهمیت ، امام زمان ، جمکران ، هزینه ، کتاب ، صدقه ،